مقالات

پرتره‌ای از لئوناردو داوینچی؛ آشکار شدن علت ناتمامی تابلوی مونالیزا

لئونارد داوینچی در اواخر زندگی حرفه ای‌اش، توانایی استفاده از دست راستش را از دست داد مشکلی که تا مدت‌ها تصور می‌شده که به دلیل سکته مغزی بوده است. اما تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد که آسیب عصب دست‌اش منجر به فلج شده بود.

0
1398/02/29

دستگاه لیزر جدید MIT صداهای رازآلودی در گوش شما زمزمه می‌کند

تصور کنید با دوستان خود جمع شد‌ه‌اید و در حال غدا خوردن هستید که یک اشعه لیزر، باعث غلغلک دادن مولکول‌های آب می‌شود به صورتی که شما قادر به شنیدن آن هستید. فرزند بزرگ تان فریاد می‌زند که باید سریع خودت را به خانه برسانی. یکی دیگر زمین خورده و زانوهایش جراحت برداشته و نیاز به بخیه دارد. و شما قادر به شنیدن همه آن‌ها هستید.

رابطه بین زندگی طولانی و ویتامین‌های حاصل از مواد غذایی

اخبار خوب و بدی در مورد ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد: خبر خوب این است که ویتامین ها و مواد معدنی ارتباط مستقیم با کاهش ریسک مرگ زودرس دارد. اما خبر بد این است که بر طبق مطالعات جدیدی که انجام شده، این درصورتی است که ویتامین ها و املاح معدنی از مواد غذایی حاصل شده باشد نه مکمل ها.

اولین پرواز تاریخی بزرگترین هواپیمای دنیا به نام استراتولانچ (Stratolaunch)

یک هواپیمای دو بدنه با ظاهر و طراحی قدیمی با طول بال هایی به اندازه یک زمین فوتبال، در تاریخ 13 آوریل از فرودگاه Mojave Air & Space  در کالیفرنیا به سمت آسمان پرواز کرد. این اولین پرواز استراتولانچ که به عنوان بزرگترین هواپیمای دنیا ثبت شده است، بود.

تمرکز: راهنمایی برای افزایش تمرکز و توجه 1

مدیریت تمرکز و توجه گاهی اوقات می تواند بسیار سخت باشد. مسلما خیلی از مردم به دنبال افزایش تمرکز و ترقی ارتباطاتشون هستند. اما انجام آن در دنیای شلوغ امروزی با وجود مولفه هایی که باعث حواسپرتی می شوند، کار را بسیار سخت می کند...