1398/03/20

آیا فست فودها و خوراکی‌های ناسالم باعث افزایش آلرژی می‌شود (بخش اول)

کریستوفر کرلی

محققین معتقدند که خوراکی‌­های ناسالم حاوی ترکیباتی هستند که منجر به آلرژی غذایی می‌­شود، اما یک عده از متخصصین می‌­گویند دلایل متنوعی دیگری نیز وجود دارد.
مطالعات جدید نشان می‌­دهد علاقه­‌ی مردم به غذاهای پروسس شده ممکن است دلیل افزایش سریع و البته شدید آلرژی­‌های غذایی در چند دهه­‌ی گذشته باشد.

محققین دانشگاه نپال فدریکو با بررسی یک گروه از کودکان با رده­‌ی سنی بین 6 تا 12 سال، متوجه شدند که کودکانی که آلرژی­‌های غذایی داشتند، نسبت به کودکان بدون آلرژی یا با آلرژی تنفسی، سطوح بالاتری از ترکیبات مرتبط با غذاهای پروسس شده و فست­ فود در زیر پوست خود دارند.

آنچه در چنین غذاهایی مقصر اصلی شناخته می­‌شود، محصولات با نمای نهایی گلیسیره­‌ی پیشرفته یا AGEs نام دارد. گلیسیره به حالتی گفته می‌­شود که مولکول­‌های شکر تحت اثر گرما به پروتئین یا چربی می­‌چسبند. این دقیقا آن چیزی است که به هنگام گریل کردن یک تکه استیک با سطح قهوه‌ای دلچسب یا سرخ کردن سیب‌زمینی در روغن رخ می­‌دهد.

به عبارت دیگر، AGEs برای طعم و مزه بسیار عالی هستند اما لزوما همه آن‌ها سالم نیستند. غذاهای پروسس شده و آماده تمایل زیادی به داشتن سطوح بالاتر AGEs دارند.

طبق صحبت‌های دکتر روبرتو برنی کانانی، استادیار و متخصص اطفال در دانشگاه نپال که محقق اصلی این مقاله است، وجود سطوح بالاتر از AGEs بین کودکان با آلرژی­‌های غذایی ممکن است یک "ارتباط گمشده" در مدل‌های موجود از آلرژی‌های غذایی را پیشنهاد دهد.

سایر متخصصین می­‌گویند در حقیقت ممکن است این ارتباط وجود داشته باشد، اما فاکتورهای دیگری نیز دخیل هستند.

دکتر وندی سو سوانسون، متخصص اطفال در بیمارستان کودکان سیاتل و مدیر دارویی Before Brands به مجله خط سلامتی گفت: مطالعات قبلی این فرضیه را مطرح کرده‌­اند که منابع غذایی AGEs که عموما در رژیم‌­های غذایی غربی وجود دارد، ممکن است باعث افزایش شیوع آلرژی غذایی شود. اگرچه فاکتورهای مشارکتی دیگری نیز در افزایش این آلرژی وجود دارد، و بسیار مهم است که با تمام عوامل بالقوه­‌ی آلرژی‌زای محیطی آشنا باشیم. غذاهای پروسس شده برای مثال ممکن است کمبود تنوع پروتئین‌ها را داشته باشند اما تحقیقات بیشتری برای درک درست و دقیق نقش AGEs در توسعه آلرژی­‌های غذایی باید صورت بگیرد.

لینک منبع

انصراف از نظر