حسابرسي داخلي در سراسر جهان

internal auditing around the world
ناشر: كيومرث
نویسنده: شركت پروتيويتي
مترجم: سحر نجفي اردبيلي ، محسن عسگري
وضعيت : موجود در انبار
20,000تومان 18,000تومان
تخفیف : 2,000تومان

درباره‌ي كتاب حسابرسي داخلي در سراسر جهان اثر شركت پروتيويتي و ترجمه محسن عسگري :

هر شرکتی در نزدیک ترین سطح و ماهیت فعالیت با شرکت هم ردهی خود از نظر کنترل های داخلی متفاوت است. از آن جا که ریسک و کنترل های داخلی دوقلوهایی هستند که با فاصله ای اندک از هم زاده می شوند، بنا به هدف و سیاستهای هر سازمانی، دوقلوهای متفاوتی نیز وجود خواهند داشت. فرض کنید روز شنبه است و هدف شما رسیدن به محل کارتان پیش از ساعت ۷ : ۳۰ است در نتیجه هدف شما رسیدن در زمان معین است که ریسک هایی چون ترافیک، خرابی خودرو، تصادف، تمام شدن بنزین و ... نیل به آن را تحدید می کند، شما برای رسیدن به این هدف و برای کاهش ریسک به سطح معقول انواع کنترل ها را قرار میدهید برای مثال زودتر از موعد از خانه خارج می شوید، حال روز جمعه را در نظر بگیرید و هدف شما که استراحت مطلق در منزل است، در نتیجه ریسک هایی چون سروصدا، تماس تلفنی آمدن مهمان و ... ریسک هایی هستند که شما را برای رسیدن به هدفتان دچار مشکل می کنند و شما برای کاهش این ریسک ها تلفن خود را خاموش، پنجره ها را بسته نگه داشته و انواع اقدامات کنترلی را انجام خواهید داد. حال نگاه کنید شما همان شخص هستید اما با اهداف متفاوت که در دو روز مختلف کلیهی ریسک ها و کنترل هایتان تغییر کرده است، این تغییر ناشی از اهداف متفاوت شما است که ریسک های مختلفی در عدم تحقق آن به وجود می آیند. پس از این مثال در نظر بگیرید دو شرکت هر چه قدر هم در زمینه ی فعالیت و اندازه شبيه هم باشند، حسابرس داخلی چه میزان باید متفاوت عمل کند.

حسابرس داخلی مانند هنرمندی زبردست باید از تجربه و سابقهی خود استفاده کند و در هر شرکت اثری هنری خلق کند که بی بدیل و کم نظیر است چون ماهیت، نوع فعالیت اهداف، استراتژیها، ریسک ها، کنترل های داخلی و .... شرکت ها، حسابرسی خاص خود را می طلبد.

این اثر توسط  انتشارات كتاب كيومرث منتشر شده است و می توانید اين كتاب و ساير كتاب هاي حسابداري را از طریق خرید آنلاین از سایت فروش اینترنتی کتاب صانعی سفارش دهید.

نویسنده شركت پروتيويتي ‏‏‏،
مترجم سحر نجفي اردبيلي ، محسن عسگري ،
نوع جلد شوميز
زبان فارسي
تعداد صفحات 113
نوبت چاپ 1
ابعاد 165*235 میلی‌متر
وزن 198
سال چاپ 1398
سايز وزيري
شابك9786008401407
كد كالا50622

محصولات مرتبط