1398/03/21

دلایل شیوع آلرژی در حال حاضر (بخش دوم)

بر طبق اظهارات دکتر تانیا الیوت، پزشک متخصص در مرکز سلامت NYU در نیویورک و سخنگوی ملی موسسه آلرژی آمریکا، واقعیت این است که فارغ از علت دقیق، ابتلا به آلرژی غذایی بیش از 200 درصد در 20 سال گذشته افزایش یافته است. او گفت: به نظر می­‌رسد چندین علت مختلف شامل شرایط ژنتیکی و محیطی در ابتلا به این آلرژی موثر است.
دکتر لاکیا رایت، پرشک متخصص داخلی، آلرژی و ایمونولوژی در بیمارستان  Brigham and Women در بوستون نیز این اظهارات را تایید کرد.

فاکتورهای متعدد اولیه­‌ای برای افزایش شیوع این بیماری وجود دارد. دکتر رایت به برخی از آن‌ها اشاره کرده است:
زمان‌بندی استفاده از غذاها: تاخیر در استفاده از غذاهای آلرژی­‌زایی همانند بادام زمینی و تخم مرغ، احتمالا در افزایش شیوع آلرژی‌های غذایی دخیل است.
فرضیه بهداشت: امروزه با استفاده از صابون‌های آنتی باکتریال و ضدعفونی کننده‌های دست همه ما تمیز هستیم. اگرچه، در معرض قرارگرفتن بیشتر با میکروب­‌ها ممکن است به افزایش تحمل‌پذیری سیستم ایمنی بدن کمک کند.
تغییرات آب و هوایی: رشد محصولات زراعی با توجه به تغییرات دمایی، ممکن است آن‌ها را بیشتر ایمونوژنیک نماید و سیستم ایمنی را تحریک سازد و باعث پیشرفت آلرژی‌های غذایی گردد.
الگوهای زندگی روزانه: مردم در سراسر جهان به خوردن هرچه بیشتر غذاهای آماده و کمتر سبزیجات و میوه‌ها روی آورده‌اند و این مسئله بر روی مکیروبیوم روده موثر است.
ژن‌ها و محیط زیست: تغذیه مادر پیش از تولد، آلودگی و مواد شیمیایی

دکتر جونز، متخصص ایمونولوژی و آلرژی در کلینیک Rocky Mountain Allergy at Tanner Clinic در یوتا، اضافه کرد که استفاده از آنتی‌بیوتیک‌های جدید ممکن است بر روده و احتمال پیشرفت آلرژی‌ها اثرگذار باشد. او گفت: همچنین استفاده‌ی زود هنگام از داروهای اسید معده در کودکان می‌­تواند با تغییر در PH شکم و نحوه‌­ی پاسخ سیستم بدن به غذای هضم شده، مشکل ساز باشد.

چگونه از پیشرفت بیماری جلوگیری کنیم
برای مثل، آلرژی به بادام زمینی به نظر می­‌رسد که هر دو عامل مولفه­‌ی ژنتیکی و محیط زیستی را دارد. در مورد ژنتیک کاری از دستمان بر نمی­‌آید اما برای عامل محیط زیست، رویکردهای کمک کننده وجود دارد. الیوت می‌گوید: به نظر می‌رسد جلوگیری از قراردادن بادام زمینی در برنامه غذایی تا قبل از 2 سالگی سبب افزایش آلرژی به آن می‌شود. امروزه تصور می‌­شود استفاده زود هنگام از مواد‌غذایی فاکتور مهمی در جلوگیری از ابتلا به آلرژی‌های غذایی است. تلاش‌های زیادی صورت گرفته است و محققین در حال کشف واکسنی کاربردی برای آلرژی بادام زمینی هستند.
سوانسون می­‌گوید: استفاده از مواد غذایی گوناگون در اوایل دوران زندگی، حداقل در کودکان، می­تواند قدمی رو به جلو باشد. متخصصین کودکان به دنبال تغییر روش‌ها در جهت محافظت از کودکان در برابر ابتلا به آلرژی غذایی هستند. آن‌ها به والدین پیشنهاد می­‌کنند که در همان سنین اولیه، حدودا 4 تا 6 ماه، مواد غذایی آلرژی زا را به کودکان خود بدهند؛ درست زمانی که سیستم ایمنی بدن در حال رشد است. او در ادامه اضافه کرد: این روش باعث افزایش تحمل‌پذیری در کودکان شما می‌شود.

لينك منبع

انصراف از نظر