1398/03/22

مطالعات جدید نوشیدن حتی 25 لیوان قهوه در روز را بی‌خطر دانست

تحقیقات ضد و نقیضی در مورد اثرات مخبر قهوه بر سلامتی صورت گرفته است. حال، پژوهش جدید نشان می­‌دهد که مقدار مصرف روزانه­‌ قهوه بر سلامت شریان‌ها تاثیرگذار نمی‌باشد.
معتادان کافئین برخلاف تصورات گذشته، می‌­توانند بدون نگرانی از سلامتی خود تا 25 لیوان فنجان در روز بنوشند.

تحقیق جدید مطالعات گذشته را زیر سوال می‌­برد
پژوهش جدیدی از سوی دانشگاه مری کویین لندن در انجام شده است که ارتباط بین نوشیدن قهوه و سفت و سخت شدن شریان‌های را رد می­‌کند. تحقیقات گذشته ادعایی مبنی بر گرفتگی شریان در اثر استفاده از قهوه داشتند، که به نوبه خود باعث افزایش خطر حملات قلبی یا سکته خواهد شد. اما هم اکنون محققین می‌گویند مطالعات گذشته بر اساس تعداد کمی از داوطلبین صورت گرفته است.
این تحقیق جدید که توسط پروفسور استفن پترسن مدیریت و رهبری شده است، اطلاعات بیش از 8000 نفر را آنالیز و کشف کرده است که حتی نوشیدن مقدار زیادی از قهوه نیز ارتباطی با تاثیرات مضر آن بر شریان‌ها ندارد.

جزئیات این تحقیق
برای این آزمایش، مصرف‌کنندگان قهوه به سه گروه طبقه‌بندی شدند: کمتر از یک فنجان در روز، یک تا سه فنجان در روز و بیش از سه فنجان در روز.
افرادی که بیش از 25 فنجان قهوه مصرف می­‌کردند از این تحقیق کنار گذاشته شدند. وقتی محققین نتایج را بررسی کردند، علائم اضافی مبنی بر گرفتگی شریان افرادی که تا 25 فنجان در روز می‌نوشیدند در مقایسه با آن دسته که با یک فنجان در روز مصرف می­‌کردند، نیافتند.
دکتر کنت فونگ، مدیر آنالیز دیتاهای تحقیق، به CNN گفت: پیام اصلی برای مردم این است که نوشیدن قهوه می‌­تواند جزء لذت بخشی از شیوه‌ی زندگی سالم باشد و عاشقان قهوه بر طبق نتایج این تحقیق از پیآمدهای گرفتگی شریان‌هایشان، نگرانی نداشته باشند.
او در ادامه اضافه کرد: محققین مردم را به نوشیدن مقدار زیادی قهوه تشویق نمی­‌کنند اما برای آن دسته از افراد با مصرف قهوه­‌ی روزانه بالا، خبر خوش عدم تاثیر قهوه بر گرفتگی شریان‌ها را دارند.
پروفسور متین آوکیران اشاره کرد که مطالعات دیگری وجود دارد که با این تحقیق در تضاد است و کار را برای مصرف‌کنندگان در انتخاب روش صحیح سخت می­کند. او اظهار داشت: این پژوهش خوشبختانه با بازخوردش در رسانه‌ها، اثرات مخرب قهوه بر شریان‌ها را رد کرد.
به طور میانگین تعداد 5 فنجان قهوه در روز توسط گروه سوم مصرف شده بود. بر طبق اظهارات فونگ، تیم تحقیقاتی تمایل به مطالعات بیشتری بر روی این گروه در آینده دارند و به این ترتیب می­‌توانند حد ایمن میزان مصرف قهوه را به مردم مشخص نمایند.

لینک منبع

انصراف از نظر