1398/03/08

همکاری هیجان‌انگیز سونی و مایکروسافت در ساخت بازی‌های ابری

کارل ولاسکو

شرکت سونی مدت زیادی در پی همکاری با دو تا از بزرگترین رقبایش در صنعت، یعنی مایکروسافت و نینتندو، بوده است. و این بدان معناست که شرکت پلی استیشن دستخوش تغییراتی خواهد شد.
در یک حرکت غافل‌گیرانه، سونی و مایکروسافت اعلام کردند که این دو شرکت قصد همکاری با یکدیگر برای آینده بازی‌های کامپیوتری دارند. بخش عمده و مهمي از این آینده صد البته بازی‌های ابری خواهد بود که به نظر می‌رسد کاندیدای قریب‌الوقوعی جهت ایجاد تحول در کل این صنعت باشد. این دو شرکت به جای اينكه، به دنبال راهی برای شکست رقیب بودن، تصمیم گرفتند تا با یکدیگر شریک شوند.

روابط دوستانه سونی و مایکروسافت
دو شرکت سونی و مایکروسافت جهت همکاری در گسترش و توسعه سرویس‌ بازی‌های ابری شروع به برنامه‌ریزی کرده‌اند.
مایکروسافت اعلام کرد: این دو شرکت در حال تفحص و جستجو برای نقاط قابل توسعه و راه‌حل‌های ابری آینده در Microsoft Azure هستند تا از سرویس‌های جریان محتوا و بازی‌های مربوطه حمایت نمایند.
سرویس‌های جریان محتوا و بازی‌های حال حاضر سونی نیز در آینده توسط Azure مدیریت و کنترل خواهد شد.
بر اساس اظهارات مایکروسافت، بخشی از این تلاش‌ها بستر مناسب و بهتری نیز برای توسعه جامعه تولید محتوا، فراهم خواهد کرد. به عبارتی اگر هر دو کمپانی جهت سرویس‌دهی بالاتر در حال برنامه‌ریزی باشند، این در واقع به کل جامعه سازنده بازی‌ها کمک خواهد کرد.
اطلاعات بیشتری از جزییات موجود نمی‌باشد. اگرچه هر دو شرکت اعلام کردند به زودی جزییات بیشتری را به اشتراک خواهند گذاشت.

ترس از Google Stadia
همان‌طور که اشاره شد سونی و مایکروسافت قصد همکاری برای بازی‌های ابری را دارند. هیچ کس از چگونگی آینده‌ی بازی‌ها خبر ندارد. برخی پیش‌بینی می‌کنند که به محض ورود بازی‌های ابری به عنوان جریان اصلی، بازی‌های فیزیکی، که نوع مرسوم انواع مدل‌های بازی هستند، به مرور منسوخ خواهد شد.
اگرچه به دور از ادعای ایجاد اختلال، سرویس گوگل استادیا تمایل به تحریک شرایط دارد چرا که متعهد به اجرای یک پلت فرم اگنوستیک platform agnostic برای آینده بازی‌هاست. با این پلت فرم بازی‌ها تقریبا در هر وسیله‌ای اجرا خواهند شد. استادیا بازی‌ها را از ابر به گوگل کروم، کروم کست و وسایل پیکسلی به جریان خواهد انداخت.
تنها ذکر این مطلب کافی است که استادیا تهدیدی برای تمام کمپانی بازی‌های ویدیویی، علی‌الخصوص سونی و مایکروسافت می‌باشد. شاید این همکاری و متحد شدن بتواند از پس جنگ متقابل با برنامه‌های چشمگیر استادیا بربیاید.
جدای از بازی‌های ابری، سونی و مایکروسافت بر روی هوش مصنوعی و اجسام نیمه‌هادی نیز کار خواهند کرد. که شامل ابزارهای حساس به عکس هوشمند و راه‌حل‌هایی جهت استفاده از Al Azure و بهره‌برداری سونی از پلت‌فرم Microsoft’s Al برای محصولات مصرف کنندگانش می‌باشد.

لینک منبع

انصراف از نظر