1398/03/11

گران‌‌ترین قهوه دنیا که به قیمت 75 دلار به ازای هر فنجان به فروش می‌رسد

تد رانوسا

طرفداران پروپا‌ قرص و معتادان قهوه احتمالا بدشان نمی‌آید سری به کافه‌ای در سانفرانسیسکو برای نوشیدن گران‌ترین قهوه دنیا بزنند. شرکت قهوه‌سازی Klatch که فعالیت‌شان برشته کردن و بودادن قهوه است و در محله Bay واقع شده، به مشتریان خود پیشنهاد نوشیدن فنجان قهوه‌ی اعلاء Elida Geisha 803 را به قیمت 75 دلار می‌دهد. جالب است بدانید که هر پوند از دانه‌های خام این قهوه 803 دلار و در صورت بودادن به 1200 دلار می‌رسد.

چه چیزی قهوه‌ی Elida Geisha 803 را ویژه و مخصوص می‌کند؟
بو تیارا صاحب مغازه قهوه Klatch در کالیفرنیای شمالی، در مورد دلیل لذت‌بخش بودن Elida Geisha 803 برای عاشقان قهوه توضیح می‌دهد:
این قهوه خاص و ویژه از Panama می‌آید و به مراتب بهتر از هر قهوه‌ی دیگری است که از حیوانات تولید می‌شود.
تیارا به قهوه مشهور به نام Kopi Luwak یا Civet اشاره می‌کند. این قهوه از دانه‌هایی تولید می‌شود که به حیواناتی گربه سان به نام Civet داده می‌شود و سپس به صورت مدفوع از آن‌ها خارج می‌شود. این یکی از گران‌ترین نوشیدنی‌های دنیاست و به راحتی با قیمتی بین 30 تا 100 دلار به ازای هر فنجان و هر پوند آن 100 تا 600 دلار به فروش می‌رسد.
اگرچه عده‌ای از متخصصین قهوه معتقدند که شهرت قهوه Kopi بسیار اغراق‌آمیز است. آن‌ها ادعا دارند که این نوشیدنی فرق چندانی با قهوه‌های دیگر ندارد و محبوبیت آن در واقع مد و هوس زودگذر است تا یک نوشیدنی خاص.
تیارا معتقد است که سانفرانسیسکو از معدود جاهایی است که مردم آن می‌دانند چگونه برای محصولات کمیاب و خاص ارزش قائل شوند و بین ترکیبات قهوه،Elida Geisha 803   یکی از بهترین‌هاست.
او می‌گوید: Elida Geisha 803 اسکار قهوه‌هاست و در مقیاس صفر تا صد قطعا بالاترین رتبه را به دست می‌آورد.

قهوه‌ی اعلاء از پاناما
در سال 2018 تولید کننده قهوه پانامایی،State Elida رکورد بالاترین قیمت مزایده را در مسابقه بهترینِ پاناما BoP با قیمت پوندی 803 دلار شکست. از کل 100 پوند Elida Geisha 803  موجود در مزایده، صاحبان Klatch 10 پوند از آن را برنده شدند و تنها برندگان ایالت آمریکا بودند. این شرکت تصمیم گرفت تا کل قهوه‌ی برنده شده را در بین مغازه‌های خود در سانفرانسیسکو و لس آنجلس تقسیم کند که به این ترتیب تنها 80 فنجان از این قهوه در سرتاسر کشور برای عاشقان قهوه وجود دارد.
این قهوه‌ی پانامایی بسیار خاص است به طوری‌که باریستاهای حرفه‌ای Klatch با بیش از 400 ساعت آموزش، به هنگام آماده‌سازی آن خیلی بادقت عمل می‌کنند.
Klatch با قهوه‌های اورگانیکش که تنها از یک منبع و بدون واسطه تهیه می‌شود، شناخته شده است و Elida Geisha 803 از این قاعده مستثنی نیست.
این شرکت به مشتریان خود اطلاعاتی از قبیل کیفیت قهوه‌ها و محل کشت دانه‌ها می‌دهد. در مورد Elida Geisha 803 گونه گیاهی آن در مزارعی با ارتفاع 1670 تا 1820 متری از سطح دریا کشت می‌شود.
Klatch این قهوه را با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌کند که به نحوه تهیه و سرو آن بر می‌گردد.
تیارا می‌گوید هدفشان آشنا کردن مصرف‌کنندگان آمریکایی با قهوه واقعی است.

لینک منبع
 

انصراف از نظر