بازرسي ، تست و تحول تاسيسات برقي ساختمان

راهنماي عملي تست هاي الزامي بر اساس استاندارد
ناشر: آي نماد
نویسنده: مرتضي رضايي ‏‏‏، بهروز شوقي مطلق ‏‏‏، محمدرضا موسوي تقي آبادي ‏‏‏،
وضعيت : موجود در انبار
33,000تومان 29,700تومان
تخفیف : 3,300تومان

درباره‌ي كتاب بازرسي ، تست و تحول تاسيسات برقي ساختمان اثر مرتضي رضايي ‏‏‏، بهروز شوقي مطلق ‏‏‏، محمدرضا موسوي تقي آبادي :

مقررات ملی ساختمان در تمامی کشورها قواعدی هستند که به نحوی اجرای آنها توسط شهروندان الزام قانونی پیدا می کند. ادراک مشترک کلیه عوامل و عناصر مرتبط اعم از دولت، دولت های محلی، مردم و مهندسان، موجب می گردد که منافع ملی ناشی از حفظ، افزایش بهره وری از سرمایه گذاری های ملی و همچنین حفظ جان و منافع دولتهای محلی و همچنین منافع فوری سرمایه گذاران ترجیح داده شود.

بدیهی است توافق و التزام بر این دسته از منابع و خواسته ها در قالب برنامه توسعه نظام ملی ساخت وساز تحقق می یابد و به عنوان یک مرجع اجرایی درست و صحیح مقررات ملی ساختمان (۲۲ گانه) به ویژه در مقوله تأسیسات الکتریکی ساختمان، مبحث ۱۳ و کلیه پیوستها و مباحث آن الزامی و رعایت آنها اجباری است. لازم به یادآوری است در ویرایش جدید مبحث ۱۳در سال ۱۳۹۵ یکسری از الزامات طبق استاندارد 60364 - 6 IEC اضافه شده و بعد از تاریخ ۹۷

/ ۱۲ / ۱۵ اجرا و کنترل آنها توسط مهندسین اجباری گردید. یکی از این موارد که در آیین نامه ۱۳-۳-۵ مبحث ۱۳ ویرایش (۱۳۹۵) عنوان شده است، آزمون های اولیه و کنترل بوده که مهندسین طراح به ویژه ناظر باید به روند صحیح آن اطمینان پیدا کنند. لذا با توجه به اهمیت موضوع و عدم وجود دستورالعمل و راهنمای جامع مهندسین عزیز، تالیف یک دستورالعمل جامع بر اساس استاندارد 6-60364

IEC و 7671

BS و تجربیات فنی مولفین ضروری بنظر می رسید.

کتاب پیش رو با هدف تامین شرایط مذکور و بعنوان یک دستورالعمل فنی کاملا مطابق با استانداردهای معتبر و مبحث ۱۳ مقررات ملی ساختمان و با دید کاملا عملی (بعنوان چکیده بیش از ۲۰ عنوان رفرنس خارجی معتبر) تالیف شده است. به این صورت که مخاطب با مطالعه آن تمام نیازهای علمی و فنی مرتبط با تست های قبل از تحویل را مسلط شده و می تواند شخصا تخصص لازم جهت انجام تست های عملی را کسب نماید.

در آخر از آنجا که هیچ اثری خالی از ایراد نیست، ابهامات احتمالی را از طریق راههای ارتباطی زیر اعلام نمایید. امید است مثمر ثمر واقع گشته و روزنه ای جهت ورود دریای علم کشورهای اروپایی به کشور عزیزمان ایران گردد.

این اثر توسط  انتشارات كتاب آي نماد منتشر شده است و می توانید اين كتاب و ساير كتاب هاي برق را از طریق خرید آنلاین از سایت فروش اینترنتی کتاب صانعی سفارش دهید.

نویسنده مرتضي رضايي ‏‏‏، بهروز شوقي مطلق ‏‏‏، محمدرضا موسوي تقي آبادي ‏‏‏،
نوع جلد شوميز
زبان فارسي
تعداد صفحات 88
نوبت چاپ 1
ابعاد 165*235 میلی‌متر
وزن 300
سال چاپ 1397
سايز وزيري
شابك9786229921753
كد كالا50600

محصولات مرتبط