سيستم هاي انرژي الكتريكي هوشمند

ناشر: دانشگاه گيلان
نویسنده: دكتر سيد مسعود مقدس تفرشي
وضعيت : موجود در انبار
65,000تومان 58,500تومان
تخفیف : 6,500تومان

درباره‌ي كتاب سيستم هاي انرژي الكتريكي هوشمند اثر دكتر سيد مسعود مقدس تفرشي :

در سالیان اخیر با توجه به حضور عناصر جدید از جمله واحدهای پراکنده تولیدی و ذخیره سازها در سیستم های انرژی الکتریکی، کاهش ذخایر سوخت های فسیلی، انتشار گازهای گلخانه ای در واحدهای تولید برق مبتنی بر سوخت های فسیلی، خطرات احتمالی ناشی از تولید برق در واحدهای نیروگاهی مبتنی بر شکافت هسته ای، مستهلک بودن زیرساخت های موجود انرژی، بازدهی پایین سیستم های انرژی الکتریکی متمرکز سنتی، امنیت پایین سیستم های کنترل متمرکز، بالابودن نرخ شدت انرژی و ...، متخصصین و نظریه پردازان سیستم های انرژی الکتریکی را بر آن داشته است تا با تکیه بر فن آوری های نوین تولید و ذخیره سازی انرژی، فن آوری های پیشرفته ارتباطات و اطلاعات، اینترنت اشیا، رایانش ابری و غیره، راهکارهایی برای ایجاد یک سیستم انرژی الکتریکی پایدار ارائه نمایند.

از مهم ترین شاخص های یک سیستم انرژی الکتریکی پایدار می توان به هوشمندبودن، نبود تمرکز و شبکه ای بودن زیرساخت انرژی و سیستم کنترلی آن، تاب آوری در مقابل تمامی مخاطرات ممکن و هم چنین یکپارچگی انواع حامل های انرژی در ساختار آن، اشاره نمود.

آشنایی با اجزای یک سیستم انرژی الکتریکی پایدار در تمامی سطوح آن اعم از سطح زیرساخت انرژی و سطح زیرساخت هدایت و راهبری شبکه برای تمامی کسانی که به مقوله توسعه پایدار در سیستم های انرژی علاقه مند هستند و به خصوص دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی رشته های برق، برنامه ریزی و مدیریت انرژی، سیستم های انرژی و سایر رشته های تحصیلی مرتبط و نیز سیاست گذاران امور انرژی کشور بسیار حائز اهمیت می باشد. در این کتاب کوشش شده است، در هشت فصل به بررسی اجمالی این مباحث پرداخته شود.

در فصل اول این کتاب سعی می شود، چشم انداز توسعه سیستم های انرژی الکتریکی در مسیر تکامل خود به سمت یک سیستم انرژی هوشمند ترسیم شود.

فصل دوم به طور مشروح به بررسی زیرساخت انرژی در مسیر تغییرات تکاملی آن می پردازد.

در فصل سوم کتاب به مباحث مرتبط با زیرساخت هدایت و راهبری هوشمند در سیستمهای انرژی الکتریکی پرداخته می شود و چشم انداز آینده ساختار چنین سیستمی در قالب یک سیستم انرژی الکتریکی پایدار بیان می گردد.

فصل چهارم کتاب تحت عنوان بازار هوشمند، به تبیین انواع طراحی های محتمل یکپارچه سازی عناصر جدید در تعاملات بازاری سیستم های انرژی الکتریکی پایدار می پردازد.

برای

در فصل پنجم کتاب واحدهای تولید برق مورد بررسی قرار می گیرند و مشخصه های عملکردی این واحدها برای حضور در سیستم های انرژی الکتریکی هوشمند مورد بحث واقع می شوند.

فصل ششم کتاب به بررسی انواع ذخیره سازهای مطرح برای استفاده در ساختار سیستم های انرژی الکتریکی هوشمند می پردازد و آنها را با توجه به انواع شاخصهای عملکردی دسته بندی می نماید.

فصل هفتم کتاب به بحث مدیریت سمت تقاضای انرژی می پردازد و انواع برنامه های پاسخ گویی بار و نقش آنها در یک سیستم انرژی الکتریکی هوشمند را بررسی می کند.

فصل هشتم به تشریح انواع خودروهایی که قابلیت اتصال به شبکه انرژی الکتریکی را دارا می باشند، می پردازد و نقش آنها را در تسهیل یکپارچه سازی شبکه های حمل و نقل در سیستم های انرژی الکتریکی هوشمند تشریح می نماید.

تالیف این کتاب با توجه به حجم و تنوع مطالب آن بی هیچ تردیدی خالی از نقص نمی باشد، لذا بسیار مزید امتنان خواهد بود، اگر دانش پژوهان، دانشجویان، صاحب نظران مسائل انرژی و کلیه خوانندگان این مجموعه، اینجانب را از نقطه نظرات و پیشنهادهای ارزشمند خود آگاه فرمایند، تا در چاپ های بعدی مد نظر قرار گیرند.

در اینجا بر خود لازم می دانم از کلیه همکاران خود در گروه برق دانشگاه گیلان به ویژه آقای دکتر حسین افراخته که ویراستاری علمی این کتاب را تقبل فرمودند و همچنین داوران محترم، که با توصیه ها و انتقادات سازنده خود اینجانب را در امر تدوین این مجموعه یاری رساندند، تشکر نمایم.

 تشکر اینجانب همچنین شامل اعضای محترم کمیته نشر دانشگاه گیلان، که در انتشار این کتاب از هیچ کوششی دریغ ننمودند، جناب آقای مهندس میلاد مهری بابت مرور مطالب و همفکری در تهیه طرح جلد کتاب، ویراستار محترم ادبی این مجموعه و نیز سایر کسانی که به نحوی اینجانب را در امر تألیف این کتاب یاری رساندند، می گردد.

این کتاب به کلیه کسانی که به آینده کشور عزیزمان ایران می اندیشند و توسعه پایدار کشور را سرلوحه اهداف خود قرار داده اند، تقدیم می شود.

این اثر توسط  انتشارات كتاب دانشگاه گيلان منتشر شده است و می توانید اين كتاب و ساير كتاب هاي برق را از طریق خرید آنلاین از سایت فروش اینترنتی کتاب صانعی سفارش دهید.

نویسنده دكتر سيد مسعود مقدس تفرشي ‏‏‏،
نوع جلد شوميز
زبان فارسي
تعداد صفحات 530
نوبت چاپ 1
ابعاد 165*235 میلی‌متر
وزن 900
سايز وزيري
سال چاپ 1398
شابك9786001531828
كد كالا50477

محصولات مرتبط